Deze jam is gemaakt van Spaanse Sinaasappels en Ui. Heel goed te gebruiken bij kaas en foi gras of bij vlees. Meer dan alleen maar een Confiture uit Spanje. Tevens is deze Biologisch gecertificeerd.
.
De dames van de Cooperatie gebruiken pure rijpe vruchten in hun Jam. Ze zijn van mening dat pectine dat een geleermiddel is afbraak doet aan de kwaliteit van de jam en voegen daarom als het even kan GEEN tot zeer weinig pectine toe. Gevolg is dat de Jam vrij vloeibaar is. Maar dit komt de smaak ten goede en doordat hij zo vloeibaar is is hij breder inzetbaar in de keuken. ( yoghurt , brood, koken )
Biologische Ui , Biologische Sinaasappel , Biologische rietsuiker en Water
300 gram
Gebruik deze bijvoorbeeld door 2 lepels te toe te voegen bij de saus voor het vlees op het moment dat de saus de pan ingaat.
Deze Confiture heeft zeer veel mogelijkheden om te gebruiken in de keuken.
Ingrediënten zijn afkomstig van Biologische landbouw en in Andalucia dan ook gecertifcieerd met het ECO logo.


Waardering
W Bijkerk - dinsdag, 23 augustus 2011heb er al een klein beetje van geproefd en wilde de hele pot tegelijk leeg gegeten, zo lekker!Een kennis had het in Spanje gehad en vond het
heerlijk.Maar ze kon het niet in Nederland krijgen.Het is heerlijk.